Tekmovanja

ponedeljek, 13. februar 2023, 12.38

Kadeti do dveh pomembnih prvoligaških zmag

Kadetska ekipa Fužinarja je znova navdušila. V 5. krogu 1. kadetske lige so si fantje priigrali dve pomembni zmagi nad Mariborom in Šempetrom.

Kadeti so pod vodstvom trenerja Ježa nastopili v Šempetru. V prvi tekmi proti Merkur Mariboru so tesno izgubili prvi niz, nato pa dva niza zmagali in tekmo dobili z 2:1 (-23,18,13). Zelo izenačena je bila tudi druga tekma, ki jo je naša ekipa odigrala proti domači ekipi SIP Šempetra. Naši fantje so v začetku prvega niza že visoko zaostajali, a v nadaljevanju izid spreobrnili in dobili uvodni del igre. Tudi drugi niz je bil izenačen, a končnica je tokrat pripadla domači ekipi. V tretjem nizu si nobena ekipa ni uspela priigrati višje prednosti, v sami končnici pa si je Fužinarjeva ekipa priigrala še drugo zmago na turnirju z 2:1 (21,-22,13).

Za kadete so nastopili: Ručigaj 36 točk, Slatinšek 21, Drevenšek 17, Zmagaj N. 6, Vučetić 2, Zmagaj J. 1, Hribernik (L), Abraham (L), Skudnik, Jamnik, Maček in Jošt.

Kadeti Fužinarja so 1. kadetsko ligo slabše začeli, saj so novembra v prvem krogu na domačem parketu dvakrat tesno izgubili z 2:1 proti Triglavu in Šempetru, od prvega kroga pa so nanizali že 8 zaporednih zmag in so trenutno vodilna ekipa 1. lige. Naslednji turnir ekipo čaka 26. februarja v Mariboru.